Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /var/www/akademia/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 367
Radziejowice w działaniu

Radziejowice w działaniu

W ten weekend Akademia Wizytująca już po raz drugi miała przyjemność gościć w Gminnym Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach, tym razem z warsztatami animacyjnymi. Zajęcia poprowadziły doświadczone w zakresie animacji i pracy z różnymi grupami wiekowymi: pani Wioletta Micewicz – dyrektor GCK Powozownia oraz pani Katarzyna Konca – socjolog i instruktor rękodzieła artystycznego w tej samej placówce.

Tym razem Młodzież, która zawitała na warsztatach miała bardzo sprecyzowane oczekiwania co do zajęć, związane z działalnością w harcerstwie, wolontariacie i tym podobnych inicjatywach, dzięki czemu zajęcia miały charakter praktyczny, nastawiony na konkretne działania aktywizujące życie społeczno-kulturalne gminy Radziejowice. Uczestnicy zapoznali się z możliwościami, jakie daje im pomoc lokalnych instytucji, dowiedzieli się, jak można starać się o pomoc z Unii Europejskiej m.in. w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Prześledzili też proces powstawania wydarzenia kulturalnego od pomysły do realizacji na przykładzie działającego od czterech lat w Żyrardowie Festiwalu Miasto Gwiazd, a po przeanalizowaniu nurtujących Młodzież problemów społecznych stworzyli własny projekt wydarzenia, który – jak mamy nadzieję – znajdzie swój finał w Radziejowicach i spotka się z pozytywnym przyjęciem ze strony Mieszkańców. Wszystkie rozważania przeplatane były grami integracyjnymi, które miały na celu rozwinięcie w Uczestnikach umiejętności pracy w grupie. „To dobrze, że coś może wreszcie zadziać się w naszej miejscowości i cieszę się, że to ja będę współtwórczynią tego wydarzenia” - podsumowuje jedna z uczestniczek.

Katarzyna Szymbert